| galcevarul a întrebat:

Cum fac sa mearga calculatorul mai repede? I-am cumparat memorie si tot prost merge sad

Răspuns Câştigător
| videoblog a răspuns:

Mergi cu el la un specialist.

73 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Compiuterul me tu prea merge videohart si aproape totul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reinstaleazăţi windowsu si baga antivirus bun ca şi avastbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga'ti un avg 9 ca merge bine scaneaza nonstopwinkingwinkingwinking si nu mai lasa nici un virus iar apoi pune-ti tune-up utilities 2009 si dai sa vezi ce probleme apare windowsulbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda. antivirus = program anti VIRUSI laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iti instalezi windows vista, pentium 5 si memorie de 257 de giga. Si un AVG Anti-Virus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara`i GB ram daca vrei sa-ti mearga mai repede!big grinwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall pentru toata lumea.
am si eu o intrebare si nu-mi gasesc raspunsul.
am un pc care este format din:placa de baza ASUS Kskull, procesor AMD sempron tm 3000+, si rami 1, 5G.
am obs ca mi s-a ars o placa de 512m, am inlocuito, toate bune si frumoase pana aici dar am obs ca m-i se blocheaza foarte repede, nu pot sa am 2 pagini deschise ca procesorul ajunge imediat la 100%CPU usaj si am mai obs ca nu imi mai zice in BIOS ca am procesor 3000+ ci 8600+. nu inteleg ce s-a intamplat.Va rog ajutati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai foc frate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce calculator ai(pentium)ca daca il depaseste si pe el saracu' tot deageaba. Dar as mai zice ceva:Cumparati rami sau daca tot asa face, schimba windows-ul. Dar daca ai pentium 2 sau 3 tot deagabalaughinglaughing. Ar fii ca si cum la un batran l-ai pune intr-un ferarrilaughinglaughinglaughing. Deci asta e indicatia mea.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca y dyn cauza procesor si vyrus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aruncal de pe geam si tu cu tot cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să reinstalezi Windows-ul şi optimizeză-l puţin(închide din serviciile care îs inutile, curăţă regisrul după ce ai instalat programele, defrafmentează Hard Discul, etc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. este clar... nu mai ai ce face. am patit-o si eu. sigur e placa... asa ca mai bine fa ca mine. vindel la un om care vrea unul mai vechi. si iatzi altul bun. dar nu la mana a 2

eu asa am facut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dreaq stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimai hardul si daca tot asa merge schimbati windowsul sau cautama pe mine pe id:danutzzz_demo si o sa imi zice ce problema ai si o sa o rezolvam noi cumva! Ai incredere!:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa mai scapi de programele care nu la mai folosesti eu de ex am acum Counter Strike 1. 6... ma plictisesc il sterg din panoul de control (Control panel ). daca nu incearca cu niste programe de defragmentat hdd sau ceva de curatat okwinking?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara-ti altul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde ai instalat windosul?
in C?
daca ai plin c-ul merge foarte greu
mi s-a intamplat
trebuie sa ai minim 3gb liber pe D iar pe D 12GB

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in start da la run si scrie (msconfig)si dai acolo la startup si debifeza ce nu vrei sa se aprinda odata cu calculatorul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca am voie sa-ti dau aici alt site dar incerc.informeazate aici pentru tot ce nu stii.http://www.vatif.com/cum/cum-sa-faci-sa-mearga-windows-ul-mai.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma ce pot s afac si eu ma enerveaza rau pc-u se bloheaza cand scriu eu scriu repede dupa ce am scris trebuie sa aspet sa scrie el litera cu litera si greu se blocheaza ce sa-i fac plzz ziceti-mi si mie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dal de la 32 biti la 16 biti, instaleaza-ti un prog gen CClener e ff bun, sterge tot ce nu fol pc-ului de la start-run si scrii %temp% si dai enter(stergi tot de acolo ) si deiruseazal si alte chestii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa Дефрагментация диска

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculatorul tau trebuie sa vezi de cati gb de ram este?

daca nu e de 1 giga de ram iti merge prost
si sa mai stergi din programe!
:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai un topor sa vezi ca merge mai repede pe bune la fel am facut si eu si nu mai am probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e vechi aruncal.ca sa modernizat lumea.traim in secolu vitezei.asa ca ...next.nu bagati bani in vechituri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta caut si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windowsu-lbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in bara de start ai obtiunea run intri si scrii msconfig
intri la ultima optiune si ai programe care pornesc singure cu windows si nu sunt folosite selecteaza-le si dai ok iti cere sa dai restart. dupa ce se reporneste iti apare sa dai ok.cam atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este mah din virusi. pentru astia care baga memorii voi v-ati uitat la frecvente? pot fi frecvente diferite sh atunci mere si mai greiwinking