| Marius1789 a întrebat:

Cum fac sa nu mai primesc niciodata cereri de participare la jocuri pe facebook?

Răspuns Câştigător
| Ode34 a răspuns:

Ce m.au enervat si pe mine, astea rolling on the floor))

In partea stanga a paginii principale, ai o sectiune ''Aplicatii si Jocuri'' (Apps and Games). Sub aceasta rubrica, scrie ''Invites for Friends''unde găsesti invitaţiile legate de jocurile pe care le-ai primit de-a lungul timpului. Ţii cursorul pe oricare dintre aceste invitaţii, iar în colţul acestora din dreapta-sus va apărea un "x". Dai click pe "x" şi vă apărea două opţiuni: Poti bloca fie jocul în sine (nimeni nu iti va mai putea trimite cereri legate de acel joc) sau poti ignora toate cererile venite din partea utilizatorului în cauză (acesta nu iti va mai putea trimite niciun fel de cerere legată de jocurile de pe Facebook).