| Sonia822 a întrebat:

Cum fac sa raman mereu invizibil pe Facebook, la chat? Decate ori deschid de pe laptom, revine la setarile initiale. Se poate face ceva?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate că uiți să dai click pe "Ok" la final.
Optiuni→ Dezactiveaza vizibilitatea prezentei→ Ok (apeși!)

Dacă vrei să dezactivezi total vizibilitatea, atunci trebuie să o faci de pe toate dispozitivele, de pe care obisnuiesti să te loghezi. Fiindcă degeaba faci setarea respectivă pe laptop, iar apoi intri pe telefon și ai treabă pe Facebook, ori pe Messenger.

| Sonia822 explică (pentru floresdemayo):

Nu intru d pe alte dispozitive

| floresdemayo a răspuns (pentru Sonia822):

Atunci, schimbă browserul. Dacă folosești Mozilla, schimbă cu Crome. Și invers.
Iar dacă nici așa nu reușești, scrie-le un mesaj in lb engleză la Spune-le că desiRaportează o problemă" si roagă-i să rezolve eroarea Spune-le că deși dezactivezi vizibilitatea prezenței, toti prietenii te pot vedea activă.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu poti. Daca nu vrei sa fii vazut, inchide-ti contul si fa-ti altul.