| StelutaDintreNori a întrebat:

Cum fac sa schimb limba computerului? Il am tot in italiana (l-am cumparat din Italia)dar as vrea sa-l pun in romana sau in engleza (inteleg italiana dar daca mi se strica pc-ul sau vreau sa ajut pe cineva ma impiedica). Cum fac?

11 răspunsuri:
| Fredie a răspuns:

In functie de ce sistem de operare ai sunt cativa pasi simpli. In rezumat trebuie sa intri in Control Panel, la Regional Settings si sa alegi de acolo, tara unde stai si limba utilizata. In functie de alegerile tale, windowsul iti va seta mai apoi si alte detalii de genul, simbolul de separare in excel adica punct sau virgula, samd.

Daca nu iti apare acolo limba romana, va trebui sa iei de pe net un patch pentru ea. Dar poti seta linistit pe engleza.

Bafta!

| viatadecacatt a răspuns:

Jos la bara de start dupa semnul ala de mai mare scrie acolo limba eu am in engleza scrie EN si de acolo schimbi limba.

daniela
| daniela a răspuns:

Jos in dreapta apare en sau ro iar la tine probabil it. treci pe en sau ro si gata

| dalea a răspuns:

Iti trebuie un mic program "interfata de limba romana pentru windows" si acesta iti va trece programul de pe PC in limba romana.

| dan11 a răspuns:

Il poti schimba din bara dreapta jos unde scrie it dar nu va schimba tot.mai bine cauta un windows in romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Start>Control Panel>Regional and Language Options>Languages>Details>Selectezi limba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Start>Control Panel>Regional and Language Options>Languages>Details>Selectezi limba

Alte răspunsuri
| StelutaDintreNori explică:

La bara de jos schimb limba in care scriu eu, nu meniurile.

Alte răspunsuri