| FitMonkey a întrebat:

Cum finalizez un web-site HTML?

am facut tot ce trebuie in notepad etc.
dar cum pot sa il "salvez" adica sa dau link-ul site-ului altor persoane, in mozilla pe site la adresa imi apare C:document/desktop etc. cum fac sa am un link anume www.exemplu.ro?

multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pai ti-ai cumparat domeniu si ai hosting? Sau crezi ca toata lumea are.com-uri primite de la sfintul internet?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ai nevoie de un sever web ca sa il pui online

ori cauti pe net un hosting free si vei avea un subdomeniu pe acel domeniu

www.exemplu.hostfree.ro

ori cumperi/inchiriezi un host si cumperi un domeniu si vei avea site ul online

| FitMonkey explică (pentru suntserios):

Ti-am trimis mesaj in privat, te rog ajuta-ma cu niste chestii

| Brotacelul a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa folosesti www.ucoz.ro... au sabloane standard, dar poti sa le inlocuiesti fara probleme cu ceea ce ai facut tu. Host-ul este gratuit.

| Constantin_Mircea_1988 a răspuns:

Iti trebuie un nume de domeniu respectiv exemplu.com si un serviciu de gazduire. Un nume de domeniu.ro te costa 300 de lei/viata iar gazduitul 20-25 de lei pe luna. Daca ai un calculator in plus iti poti face tu un server de gazduit.