| BeDifferent a întrebat:

Cum formatez calculatorul?

10 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Ai nevoie de CD cu OS (sistem de operare, adica windows sau linux sau oricare altul) si CD cu drivere - pentru placa de sunet, placa video (daca nu e on-board), placa de baza... Nu cred ca vei putea sa-l formatezi doar citind cateva explicatii sau vizionand tutoriale pe net. Prima data e necesar sa te uiti la cineva cum procedeaza. Formatarea pc-ului e putin complicata la inceput.

| DeidaraXR1 a răspuns:

Adica reinstalezi windowsul

| emy100 a răspuns:

Iti trebuie un CD bootabil cu sistemul de operare care il vrei.Bootezi CD si din setup-ul windowsului formatezi partitii, reinstalezi etc.Sau ar mai fi o solutie.Click dreapta pe partitia dorita si format.

| al3xander a răspuns:

Ai nevoie de un CD/DVD cu windows bootabil. tutoriale gasesti aici o gramada http://www.youtube.com/......p?/results

| Seby90 a răspuns:

Stii engleza?
Atunci e cam simplu, ia un laptop cu tine, urmareste un tutorial despre fiecare pas.

Bagi cdul cu windows, apesi pe orice buton si iti incepe setupul.
Dupa trebuie sa iti folosesti capul si putin logica. E simplu really.

| Iulian03 a răspuns:

Iti trebuie cd.

| TheStory a răspuns:

Ai nevoie de cd.

| para001 a răspuns:

Daca ai multe jocuri deschise iti cedeaza placa video si se arde

| obsercvayr a răspuns:

Nu ai cum sa-l reformatezi, Doar daca instalezi pc-ul