| Iasmina08 a întrebat:

Daca formatez partitiile D si E pierd tot de pe ele?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Da pierzi tot, inainte de a face asta incearca sa salvezi pe un dvd datele importante funda? big grin

6 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Da

| mihai_1207 a răspuns:

Dap, pierzi tot. Acum depinde si ce vrei sa faci pentru. ca teoretic informatiile de pe o partitie formata pot fi recuperate dar nu de un utilizator obisnuit.

| calubalan a răspuns:

Nu se pierde tot!
1. Exista programe de recuperare date si dupa un al 3-lea format consecutiv. Conteaza - parametrii de formatare.
2. Pe HDD exista un fisier numit FAT ce reprezinta o "tabela de alocare a fisierelor". Acest fisier ce contine date referitoare si la partitiile D si E nu se pierde la o formatare a celor 2 partitii si ajuta la reconstituirea (de cele mai multe ori partiala) a datelor pierdute/sterse.
3. daca ai formatat partitiile pentru o stergere rapida a datelor - e cea mai rapida solutie.

| AnonimA a răspuns:

Buna dasad

| JustMeBăi a răspuns:

Da, normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da