| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi fac profilul de facebook perzonalizat adica daca o persoana nu ma are la prieteni sa nu imi vada pozele mele....am dat unde trebuie salvez si apoi tot "prieteni"imi apare

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

FACEBOOK - Profil privat. Intra aici http://www.facebook.com/settings/?tab=privacy in dreptul la -> Cine iti poate vedea postarile viitoare? da click pe -> Editeaza -> aici alegi PRIETENI -> salveaza setarea Acum click pe Cronologie si Etichetare (in stanga) in dreptul la -> Cine poate adauga lucruri în cronologia mea? -> click pe Editare si alege ->Prieteni ...si continui cu ->Prieteni pana jos. Acum intra in profilul tau aici http://www.facebook.com/profile.php? Id click pe ->Fotografii -> Albume ->click pe primul album -> Editeaza -> alege Prieteni (din dreapta)-> Click pe ->Terminat, asa faci cu fiecare album in parte. Acum la Albumul de profil, click pe prima poza, click pe Editeaza ->alege Prietenii sau Doar eu (ce vrei), click pe ->Editare Terminata, asa faci cu fiecare poza in parte din acest album. Fotografiile de coperta sunt publice, nu ai ce setari sa faci. Enjoy! Ai profil Privat! (doar prietenii iti pot vedea profilul, postarile, fotografiile)