| Romania2014 a întrebat:

Cum imi pot albi dintii repede? Dar fara paste de dinti....Scz de categorie >:" big grinbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

Spala-te cu bicarbonat. Pune bicarbonat pe periuta si apasa tare atunci cand freci happy

| DannyNick a răspuns (pentru MrAngelus):

Dar asta dauneaza smaltului?

11 răspunsuri:
| abcde12345 a răspuns:

Sau poti sa pui bicarbonat pe deget, nu neaparat pe periuta pentru ca sa iti fie mai usor happy

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! sare fina de bucatarie!
http://www.ziare.com/......ral-870459
O zi frumoasa sa ai!

| ionutzul31 a răspuns (pentru caramela):

"...dar poate dauna smaltului dintilor.

De aceea specialistii recunosc aceasta metoda ca fiind eficienta, dar si daunatoare sanatatii dintilor. "

Uite o chestie mai eficienta:

"Ia trei sau patru capsuni si zdrobeste-le intr-un castron pana devin pasta. Periaza dintii cu amestecul astfel obtinut de cel putin doua ori pe zi. Dantura va deveni alba si stralucitoare, dupa cateva saptamani de utilizare."

| caramela a răspuns (pentru ionutzul31):

Buna! orice produs folosit in exces poate fi daunator, nici cu pasta de dinti nu e recomandat sa te speli de "N" ori pe zi...si frecat dintii in exces!

| ionutzul31 a răspuns (pentru caramela):

Asa este, dar in articol nu este prezent cuvantul "exces".

| Crucified a răspuns:

Lamaie,bicarbonat sau sare!

| IStoleUrBrain a răspuns:

Poti sa o faci cu sare, sau sa ii freci cu interiorul unei coji de lamaie. happy

| girlsweetgirl a răspuns:

Eu am auzit ca se poate si cu coaja de banana(iei coaja de banana si o freci de dinti dupacare iei o foaie de harti si stergi
http://www.youtube.com/watch?v=H2IygOoAt78&feature=related

| wyzy a răspuns:

Pai.folosetse lotiune de inalbire, tongue. o gasesi la farmaci tongue

| vasile911 a răspuns:

Exista si alte metode in afara de pasta de dinti. Eu am luat un produs pentru albirea dintilor de pe http://ibright.ro/dinti-albi. Deocamdata e ok.