| adsx a întrebat:

Cum imi pot da seamana cand un telefon cu android e rootat? Si cum il scot root-ul?

4 răspunsuri:
| Beretta a răspuns:

Instalezi aplicatia "root checker" de pe google play si o rulezi
Ca sa scoti root-ul, daca nu ma insel instalelzi un soft oficial

| adsx explică (pentru Beretta):

Root checker nu imi afecteaza cu nimic note-ul 2?

| Beretta a răspuns (pentru adsx):

Nu,e doar o aplicatie care verifica daca telefonul este rootat sau nu, nu afecteaza cu nimic chestii gen garantie etc.

| andreibrebeanu a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=llwnfcQZi0w
uite aici doar ca in loc de root dai unroot si iti dai seama ca e rootat daca ai su(super user) si daca merg app de telefoane rootate