| Onitza1989 a întrebat:

Cum imi pot recupera contul Yahoo dacă nu primesc cod pe telefon…? Am încercat azi de 100 de ori nu imi trimit codul ca am uitat parola

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu primesti cod pe telefon, inseamna ca n-ai scris sau ai scris alt numar de telefon in setarile datelor tale personale din cont.
Vezi, daca n-ai primit cod la adresa de e-mail de avarie (rezerva), ce ai scris la datele tale sau incearca sa raspunzi la intrebarile secrete (daca ti-ai pus).

| sabin89 a răspuns (pentru Bula):

Există vreun număr de telefon la care poți vorbi cu un operator yahoo?

| Bula a răspuns (pentru sabin89):

Nu exista.
La asemenea centre sunt milioane de clienti, totul merge (semi)automatizat.
Doar clientii platitori sunt tratati mai in direct, cu operatori.

| comanantonio17 a răspuns:

Apasă pe opțiunea "Am uitat parola" (ceva gen scrie) apoi ei îți vor trimite un cod pe care îl scrii acolo unde scrie, "scrie codul trimis" (ceva gen) după te vor duce pe o pagina pe care scrie să schimi parola sau s-ar putea să îți arate să scrii parola veche, dar dacă ai uitat-o nu vei apăsa pe obțiunea aceasta, apesi pe "schimbă parola" și schimbi parola, îți faci o parolă nouă, după vei putea reintra pe "Yahoo".