| Adrian_Ciprian_1996 a întrebat:

Cum instalez un windows 7 cu sticul? Ca nu am DVD-riter la unitate si am pe stic si nu stiu cum se instaleaza. Ma poate ajuta cineva si pe mine? puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Intai conectezi stick-ul, apoi intri in Bios (cred cu F2 - apare pe ecran tasta potrivita cand deschizi dispozitivul) si la Boot ai prioritatea la bootare. Pe ecran apar si instructiuni cum sa schimbi ordinea de bootare, iar la pozitia 1 trebuie sa apara stick-ul usb recunoscut de Bios. Apoi dai F10, ca sa salvezi setarile, iar dupa restart vei apasa orice tasta cand apare textul "Press any key to boot from usb..." (sau ceva de genul). Daca nu apare acest text si intra in Windows, ori stickul nu e bootabil, ori ordinea in Bios e incorecta. In Bios nu faci alte modificari, in afara de cele necesare bootarii.

Răspuns utilizator avertizat
| Moale_Bogdan_1994 a răspuns:

2 variante :
1)Setezi din bios primary boot USB
2)Cand aprinzi pc-ul trebuie sa iti apara ceva cu boot de exemplu la mine e pe F12 si de acolo alegi USB hardware.
bineinteles ca trebuie sa ai windows pus pe stick si sa fie bootabil...
Daca nu sti cum sa faci scrie rufus pe google si o sa gasesti tutoriale