| keloo2oo7 a întrebat:

Salutare!
Am un CD cu windows 7 si nu stiu cum sa il butez.Dar am intrat pe CD din My Computer si acolo ma lasa doar sa instalez peste! Ma poate ajuta si pe mine cineva.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Trebui repornit calculatorul cu cd-ul în el.
Apasă f11 și selectează din acel meniu dvd-romul
enter
și urmează instrucțiunile
Succes

4 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Instalezi direct fara sa intri in bios, peste cel vechi, apoi il stergi pe cel vechi. Windows-ul vechi va fi intr-un folder numit windows old.Nu vei avea nici o problema. Uite cum stergi windows old :
http://windows.microsoft.com/......old-folder

| fabilescu a răspuns:

Deschizi pc cu cd in el si cand iti pare imaginea cu placa de baza apesi f8 intruna pana iti pare un meniu cu 2-3 optiuni.selectezi pe dvd si gata

| Gas a răspuns (pentru fabilescu):

Vezi ca la desktopuri il baga in safe mode f8 happy
Ca sa faca ce vrei tu de obicei ii asa:
F12 pentru laptopuri
DELETE pentru pc-uri

| Gas a răspuns (pentru Gas):

La laptopuri depinde de marca: la HP trebuie dat ESC si pe urma parca F12, la Acer parca ii F9... etc.