| paul365 a întrebat:

Cum instalez un windows xp pe un calculator.Raspuns corect=funda.

Răspuns Câştigător
| aeroclub a răspuns:

Pai in rpimul rand trebuie sa ai un cd bootabil cu windows xp. Dupa aceea intruci cd-ul in unitatea optica ( CD-Rom) ii dai restart calculatorului din buton apoi inainte sa porneasca windowsul vechi apesi F11 pentru a deschide cd-ul. Apoi urmezii pasii de instalare o sa vezi ca vin dela sine doar ca trebuie sa fi atent ce optiuni selectezi daca nu te descurci contacteaza-ma si-ti dau id meu de mess si vb.winking

| paul365 explică (pentru aeroclub):

Windowsul este butat si nici nu se mai aprinde calculatorul in acest caz ce fac? Imi scrie ca imaginea este corupta sau ceva de genu

| skama18 a răspuns (pentru paul365):

Schimba jumper ul de pe placa de baza