| RAY a întrebat:

Cum isi poti proteja telefonul Samsung in caz de furt?

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei gasesti in setari ceva de genul, si daca te loghezi pe contul ala de pe pc afli locatia sau il blochezi sau il resetezi

| Iunix a răspuns:

Pentru acest lucru poți folosii o aplicație creată special pentru așa ceva sau poți să instalezi bitdefender, are și opțiunea anti furt.

| KanezuY a răspuns:

Nu prea ai cum sa protejezi un Android de furt, doar la iphone ca-l poti bloca in icloud.

| RAY explică (pentru KanezuY):

In veci nu o sa mai cumpar Android asta a fost primul si ultimul au o securitate atat de proasta, dai o caruta de banii se oricine se poate folosi de el dupa un reset jalnic

| Sereny_Ifj_Jozsef_1999 a răspuns:

Poti sa faci urmatoarele : Ai un cod imei pe telefon sau pe cutia telefonului cu care te duci la politie in caz de furt cu tot cu acte si til gaseste in max 4 zile. Poti intra pe contul de google de pe un pc sa alegi dispozitivul si sa ii pui parola sa il blochezi sa il faci sa sune aiurea si sa il stergi definitiv.

| KanezuY a răspuns (pentru Sereny_Ifj_Jozsef_1999):

Suntem in Romania, deci politia nu are chef de chestii de astea cu telefoane pierdute/furate, iar hotul e destept, poate sa dea un hard reset si gata telefonul' e ca nou.

| RAY explică (pentru KanezuY):

Pai si cu iphone cum e?

| Sereny_Ifj_Jozsef_1999 a răspuns (pentru KanezuY):

Chiestia de imei nu tine de hard poti resseta tu cit vrei ala nu se schimba

| TomascuAndrei a răspuns:

Exista pentru Samsung, programul facut de ei "My Knox". te poti loga la pc si il poti bloca oricand, cel putin eu asa am..am patit sa mi-l fure cineva si l-am blocat, i-am activat locatia, totul de pe pc, si am mers direct la el!

| RAY explică (pentru TomascuAndrei):

Am testat ceva acum am dat permisiune la google si suna si localiza telefonul, a mers pana am inchis locatia si netul, acel program ce poate face daca netul si locatia sunt oprite?