| BunnyRabbit a întrebat:

Cum pot afla ce driver video trebuie descarcat, am placa video
nVIDIA geforce 6100, integrata de 287mb... am cautat pe site-ul nVIDIA dar acolo cere mai multe chesti care nici nu stiu cum sa le aflu gen : product sau product series...
Daca stie cineva va rog,

Răspuns Câştigător
| h4mh4m a răspuns:

Salut iti recomand a lua GeForce experience, iti updateaza si driverul si iti face jocurile sa mearga mai bine, detecteaza el automat ce driver trebuie si face tot, caut pe google GeForce experience sau du-te la www.geforce.com/geforce-experience

9 răspunsuri:
| Petre a răspuns:

Caută pe TPB "Driver Genius Professional". O să-ți spună ce drivere nu ai sau le ai outdated și le instalezi. În plus rămâi și cu instalerele de la Drivere.

| gogυ a răspuns:

Instaleaza ccleaner si vezi in partea de sus ce placa video ai prima data. Mergi la http://www.geforce.com/drivers cauti placa ta, sistemul de operare si apesi search.

| BunnyRabbit explică (pentru gogυ):

Nu esti pe frecventa cu noi

| h4mh4m a răspuns:

Www.geforce.com/geforce-experience tragi asta, face el tot

| Robert_Krestel_1990 a răspuns:

Intra pe http://www.geforce.com/drivers si dai download la Automatic Driver Updates.

| cmbr a răspuns:

1.Click 2(click dreapta) pe desktop
2.Alegi Personalize
3.Click pe Display(coltul din stanga jos)
4.Click Adjust resolution(coltul din staga sus)
5.Advanced seting
6. Click Adapater
7.Properties
8.Update driver(iti face driverul automat)

| BunnyRabbit explică (pentru cmbr):

Am incercat dar nu functioneaza asa big grin

| cmbr a răspuns (pentru BunnyRabbit):

Ai dat restart la calculator dupa ce ai facut asta?

| BunnyRabbit explică (pentru cmbr):

Da