| IftimiSebastian a întrebat:

Cum pot beneficia de viteza maxima la net adica netu meu are 100mb si foloseste 667 kb la download?
Va rog ajutati-ma aaaa apropo am net de la romtelecom

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand ai grija sa nu incurci megabiti cu megabyti sau Mb cu MB.

in al doilea rand daca in abonament ai 100mb nu vei ajunge niciodata la viteaza asta (nici macar daca este abonament special cu viteza garantata). cand doanwloadezi ceva trebuie sa treci prin n routere si sa ajungi la x servere cea ce nu iti garanteaza ca vei atinge vitez maxima nicioadata.

1 răspuns:
| Dilavia a răspuns:

Si eu tot de la ei ai modem? eu am modem da imi scot sta ca pica mereu netu nu imi place abia astept sa inchei contractu cu ei! are mereu viteza mica la net trebuie sa bagi prin cablu net de la ei nu prin modem daca ai modem ca nu vei ajunge nici o data la o asa viteza apropo semnalul de telefon si semnalul modemului corespund daca acolo unde stai u nu ai semnal la telefon nici netu nu are si merge greu fara viteza daca stai intr-un loc cu semnal poti ajunge lao vteza destul de mare dar nu o sa ajungi nici o data la viteza care vrei u e prea mare nu vei pute! mai ales la modem