| Jawsz a întrebat:

Cum pot creea o partiție? Toți gb sunt băgați in C și nu mai am altă partiție, iar acest lucru mă deranjează. Dau fundă pentru răspunsuri explicite!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu e de 76, e de 80 GB. Ai prea putin liber. Orice program, ai folosi vei pierde tot ce ai pe HDD. Singura modalitate e sa instalezi din nou Windows 7 si la instalare sa creezi partitiile. Lasi numai pentru C (minim 15-maxim 30 GB-ca sa poti instala jocuri si aplicatii), restul. cealalta partitie (D). Salveaza tot ce ai pe stik, DVD. Altfel nu ai cum. Daca HDD era mai mare (minim 160 GB) ai fi putut partitiona fara sa instalezi Windows-ul (tot ai fi pierdut tot ce ai acum pe HDD), dar macar numai instalai Windows-ul. Dar totusi poti incerca metoda asta:
http://ionutsblog.wordpress.com/......windows-7/

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Ce Windows ai? Cati GB are HDD? Cati Gb ai liber pe C?

| Jawsz explică (pentru horia2012):

Windows 7. și nu are mult, doar 76 cred. 60 liberi.

| Jawsz explică (pentru horia2012):

Ok, mersi. o să incerc să-mi iau un HDD mai mare.

| horia2012 a răspuns (pentru Jawsz):

Cu placere.

| horia2012 a răspuns (pentru Jawsz):

Nu e de 76, e de 80 GB. Ai prea putin liber. Orice program, ai folosi vei pierde tot ce ai pe HDD. Singura modalitate e sa instalezi din nou Windows 7 si la instalare sa creezi partitiile. Lasi numai pentru C (minim 15-maxim 30 GB-ca sa poti instala jocuri si aplicatii), restul. cealalta partitie (D). Salveaza tot ce ai pe stik, DVD. Altfel nu ai cum. Daca HDD era mai mare (minim 160 GB) ai fi putut partitiona fara sa instalezi Windows-ul (tot ai fi pierdut tot ce ai acum pe HDD), dar macar numai instalai Windows-ul. Dar totusi poti incerca metoda asta:
http://ionutsblog.wordpress.com/......windows-7/

| ElektroBoom a răspuns:

Poti folosi GParted alegand shrink volume la partitia C si alocand atat cat doresti din spatiul liber:
http://gparted.org/