| alexandra2222 a întrebat:

Cum pot debloca un site care a fost blocat?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Incearca asta ->
1.Deschide folderul C:\WINDOWS\system32\drivers\etc
2. Cauta fisierul numit HOSTS si deschide-l cu Notepad sau Wordpad
3. Sub 127.0.0.1 localhost trebuie sa ai linia
127.0.0.2 www.numele+sitelui+pe+care+vrei+sa-l+deblochezi.com
-elimina linia(liniile) adaugate in fisierul HOSTS (uneori e necesar un restart pentru a putea intra pe site)

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cine l-a blocat? Google, tu sau altcineva? Daca l-ai blocat tu, cum ai procedat, ai folosit un tool ceva?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| alexandra2222 explică (pentru neluL):

L-a blocat sorumea

| neluL a răspuns (pentru alexandra2222):

Incearca asta ->
1.Deschide folderul C:\WINDOWS\system32\drivers\etc
2. Cauta fisierul numit HOSTS si deschide-l cu Notepad sau Wordpad
3. Sub 127.0.0.1 localhost trebuie sa ai linia
127.0.0.2 www.numele+sitelui+pe+care+vrei+sa-l+deblochezi.com
-elimina linia(liniile) adaugate in fisierul HOSTS (uneori e necesar un restart pentru a putea intra pe site)

| Danny_Danny_Ungureanu_1970 a răspuns:

Site-ul poate fi deblocat numai de catre admin...