| EcKood a întrebat:

Cum pot deveni si eu o fire mai comunicativa mai deschisa, Eu sunt genul care tine tot in el ori ce ar fi... Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| AnonymousisLegion a răspuns:

Gaseste-ti pe cineva in care ai incredere (un parinte, prieten) caruia sti ca-i poti spune orice fara sa se supere pe tine sau sa spuna altcuiva. Asa vei avea incredere sa-i spui ce simti, si in acelasi tim0 sa te descarci.
Succes

| LittleYoyo a răspuns:

Heey happy Si eu sunt asa, sau ar fi trebuit sa zic am fost?! Cum poate ai observat, si eu aveam problema asta. Sfatul meu este sa incerci sa comunici mai mult cu oamenii, sa vorbesti cat mai mult [ce este necesar, nu tampenii happy ]. Deasemena, este important sa inveti sa iti expui punctul de vedere, sa nu taci cand sti ca ai o mare dezamagire. Asta sper sa te ajute, daca nu, poti merge la un psiholog.
Numai bine happy