| PandaGirl98 a întrebat:

Cum pot face pc-ul meu sa ma recunoasca ca administrator principal pentru a putea face toate setarile pe care le vreau? acum daca vreau de exemplu sa sterg un fisier de al meu imi spune ca am nevoie de permisiune. de unde se presupune ca trebuie sa iau acea permisiune? nu stiu cum sa fac ca sa nu mi se mai ceara acea permisiune mereu..am incercat sa fac si alte modificari si imi spune mereu ca nu am permisiunea sa fac asta. mentionez ca am windows 7 big grin

8 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Dacă nu te lasă înseamnă că eşti pe un cont secundar, nu pe cel de admin. Când aprinzi PC-ul tu dai click să te loghezi pe un cont. Loghează-te pe primul, nu pe al doilea.

| PandaGirl98 explică (pentru Gizăz):

Am 3 conturi la pc...nu stiam ca are importanta ordinea in care sunt. eu mi-am facut prima cont la pc si dupa le-am facut si alor mei big grin

| Gizăz a răspuns (pentru PandaGirl98):

Dacă tu ai făcut conturile înseamnă că tu eşti administraturul. Dar trebuie să te loghezi pe cel principal. E primul în listă. Doar în ăla ai drepturi de admin.

| PandaGirl98 explică (pentru Gizăz):

Am sters toate celelalte conturi si tot nu ma lasa...ma tot chinui cu asta de cateva zile si am intrat pe la uac din control panel si la windows update si tot nu reusesc sa primesc permisiunea aia...imi vine sa-mi iau campii

| Gizăz a răspuns (pentru PandaGirl98):

Mai exact ce setări vrei să faci şi ce doreşti să ştergi?

| PandaGirl98 explică (pentru Gizăz):

Am criptat din greseala niste fisiere si as fi vrut sa le sterg, numai ca la contul meu mi-am pus toate fisierele mele intr-un fisier pe care l-am parolat ca sa nu il poata vedea ceilalti utilizatori.si am incercat la un moment dat sa schimb extensia la alea criptate sperand ca o sa le pot deschide...nu mi-a iesit asta si a inceput sa imi ceara permisiunea.si m-am tot chinui pe la setari pe la securitate si windows update si uac si nimic.nu pot face anumite modificari fara permisiunea aia si e tare enervant...

| PandaGirl98 explică (pentru santusx):

Am incercat deja asta si nu a mers.dar multumesc de sugestie happy