| Victor_4819 a întrebat:

Cum pot indeparta problema cu (BSoD (blue screen of death) sau "ecranul albastru") ca nu mai stiu ce sa fac... Am schimbat si windowsul de cateva ori, si nimic...

Răspuns Câştigător
| Kattan a răspuns:

@KGS BSOD-urile pot avea si cauze soft, nu numai hard. Nu exista o regula.
@restul lumii: Poate asa va invatati ca reinstalarea Windows-ului nu este solutia la orice.
@Victor Spune-ne ce-ti apare la sfarsitul BSOD-ului (acel STOP 0xceva) - daca nu vrei sa ne spui noua, poti sa-l cauti aici http://aumha.org/a/stop.htm (in stanga si in dreapta ai doua coloane; pentru a gasi mai repede mesajul tau ia ultimele doua caractere din mesajul de STOP - de exemplu din 0x0000007F ar fi 7F si da click pe 7F).

2 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

De obicei BSOD-urile sunt semne de probleme la nivel hardware! Du-l la service sa fie verificat.

| Tibi_4641 a răspuns:

Uita-te la coolere [ ventilatoare ] daca este 1 stricat, se supraincalzeste sursa si intra in security mode [ cand termperatura creste riscant de mult se stinge pentru ca preveni scurtcircuitarea ] si apare BSoD happy