| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot instala windows xp fara sa dezisntalez drivere? M-a cam incurcat treaba asta si nici nu stiu daca se poate asa.

5 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Pai ai putea pastra kit`urile de la drivere intr-un folder care nu este pe partitia unde ai tu windowsul si nu vei formata partitia cu folderul respectiv, si apoi iti raman kiturile de la drivere, si nu mai stai sa alergi dupa ele... Bafta!

| thizizme a răspuns:

@luchass: el zicea altceva - vrea sa ii ramana driverele.
Nu se poate. De ce? Simplu: Sistemul de Operare (in cazul asta Windows XP) si driverele (si in general programele) sunt "legate" (ca sa explic pe intelesul oricui - nu jignesc pe nimeni) intre ele + ca se afla pe partitia de sistem care este formatata la instalarea sistemului de operare.

| Ingerasull99 a răspuns:

Din cate stiu si am ceva la activ in alte calculatorului, nu se poate asa ceva, dar dc vrei tu sa pui xp din nou?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum adică? Pur și simplu formatezi, nu mai DEZinstalezi niciun driver înainte. Le instalezi apoi, după ce ai reinstalat Windows-ul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Thizizme, am înțeles. Păi în cazul ăsta, nu are ce face.
De fapt, driverele sunt împărțite peste tot în sistemul de operare (foldere, regiștrii, ș. a.) și este imposibil să le păstrezi.
Nu prea pricep ce e așa de dificil să le reinstalezi, dar... fie.