| Lioana a întrebat:

Cum pot integra o subtitrare intr-un clip video mp4 astfel incat sa fie un singur fisier?

Răspuns Câştigător
| BlackPixel a răspuns:

Trebuie sa descarci un software pentru asa ceva. Recomand HandBrake pentru ca este gratis. Ai nevoie de fisierul SRT si de cel MP4 (sau alt fisier video).

HandBrake: https://handbrake.fr/

| Lioana explică (pentru BlackPixel):

Am instalat programul dar cand sa-l deschid spune "To run this application, you must install.NET. Would you like to download now?" Daca dau ok ma duce pe o pagina unde sunt mai multe versiuni de soft x64, x86, Arm64. L-am dowloadat si instalat pe primul dar cand incerc sa deschid aplicatia spune "To run this application, you must install.NET. The framework "Microsoft. Windows.App"version 5.0.0" was not found. Would you like to download now?" si ma trimite pe aceeasi pagina.

| Lioana explică (pentru BlackPixel):

Mi-am cam dat batai de cap programul acesta dar am reusit pana la urmă. Ca sa ataseze subtitrarea si sa afiseze corect toate caracterele trebuie ca in setarile subtitrarii sa fie setat UTF-8 la rubrica Char Code si sa fie bifata optiunea "Burn In".
Multumesc pentru recomandare.