| anon2367534564396 a întrebat:

Cum pot mari capacitatea partitilor Windows? Imi trebuie pentru a mari capacitaea Disk-ului C.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie reinstalat niciun Windows (așa se întâmplă când femeile dau sfaturi legate de IT).
Ori instalezi Partition Magic (dacă ai XP), sau dacă ai Vista/7, te poți folosi chiar de utilitarul din Windows, mergi în panoul de control și cauți "create partitions", o să-ți apară Administrative Tools de unde faci toată distracția.

3 răspunsuri:
| unicka a răspuns:

Trebuie reinstalat windows-ul si acolo poti modifica partitiile.

| Nic a răspuns:

Incearca Patition Magic insa ai grija ca risti sa strici ce ai in C

| b0gg a răspuns:

Se poate face repartitionarea pentru a iti mari C: cu Partition Magic dar ai mare grija sa nu ramai fara. Si nu este gresit raspunsul cu reinstalarea windowsului pentru ca pana la urma din cand in cand este bine sa il si formatezi total. bafta