| GherGhe_Valntin_1998 a întrebat:

Nu pot sa sterg sau sa formatez partitia unde este instalat windows, am sters restul partitilor dar pentru ca le-am sters nu mai pot sa intru in windows cum pot sterge partitia unde este windowsul.Un prieten a zis ca trebuie sa folosesc hiren's boot cd dar cum se face sau stiti voi alta cale?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti formata particia C cat timp calcualtorul este pornit!

reporneste calcualtorul avand CD-ul cu Windows in unitatea optica de citire, alegi boot from CD, apoi instalare windows.

Undeva pe acolo, trebuie sa ai delete partitia C

| GherGhe_Valntin_1998 explică (pentru anonim_4396):

Este delete dar nu ma lasa sa il apas