| BigLike a întrebat:

Cum pot sa blochez definitiv accesul la site-uri xxx? va rog nu aplicatii sau programe pentru ca acelea se pot devinstala. ma intreb daca exista setari de genul? sa imi fac cont sa fac acele setari si singura cale prin care acele setari sa se poata sterge sau schimba sa fie conectandute inapoi la acelasi cont. stiti la ce ma refer? propuneri?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Chiar crezi ca, toate site-urile din lume au "marcaje XXX"? laughing
Sunt zeci de mii asemenea site-uri care ar trebui sa le "interzici" copilului.

Un prieten a incercat peste 10 metode, dar si copilul lui de 14 ani a luat "masuri": i-a blocat paginile Google Search, Youtube, Facebook si inca cateva, folosite de... prietenul meu! big grin
Cand am intrebat copilul, a spus ca i-a placut provocarile lui taica-sau, dar repede a reusit sa le si ocoleasca...

Concluzia:
Daca copilul e destept si vrea sa obtina ceva, atunci reuseste! tongue

| RAY a răspuns (pentru Bula):

E ca un soricel, rontaie peste tot

| RAY a răspuns:

Ai mesaj

| sierra1 a răspuns:

Pentru telefon. tableta, vezi aici:
https://www.qustodio.com/......-websites/

| sierra1 a răspuns:

Dar orice măsură ai lua,... sunt contramăsuri

| Plato a răspuns:

Unele antivirusuri, precum Kaspersky, au optiunea asta, de control parental. De asemenea, se poate implementa si in browsere.