| Boiciuc_Raul_2000 a întrebat:

Cum pot sa descarc Microsoft world in romana?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se poate descarca legal. El se cumpara. Poti, insa, lua un soft asemanator (tot office-ul) care este free si cand le salvezi fisierele le salvezi ca Microsoft Office (doc sau docs). Altfel scapi si de grijea unei ilegalitati: http://www.freeoffice.com/en/ Eu asa lucrez si nu ma deranjeaza cu nimic.

Bula
| Bula a răspuns:

Word separat nu gasesti, doar in pachet intregul Office.
Poti descarca si folosi OpenOffice sau FreeOffice cu licenta gratuita, care exista si in limba romana si seamana foarte mult cu MS Office.
Le poti folosi chiar mai bine.