| Happy a întrebat:

Cum pot sa fac sa nu-mi mai ceara parola la inceput cand deschid PC-ul? Imi apare administrator si nu bag nicio parola si merge. Ce pot face sa nu-mi mai apara? Am Windows Xp.

Ms mult dau funda ca de obicei star

5 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Start ->Control panel->User Accounts(daca ai clasic view dai direct pe User Accounts)->alegi Remove my password in casuta aceea scrii parola curenta pe care o ai, confirmi ca vrei sa scoti parola, acum cand vei porni calculatorul nu va fi nevoie sa introduci parola de la user.
Iar ca sa ti se logheze automat pe acel user Start->Run scrii CONTROL USERPASSWORDS2 apesi enter acum iti apare fereastra user acounts, debifezi optiunea "Users must enter a user name and password to use this computer", daca 2 sau mai multe usere, alegi userul care vrei sa porneasca automat si click ok.

| LucianGabriel a răspuns:

Da run(executare) si scrii CONTROL USERPASSWORDS2 si debifezi de acolo unde scrie ca utilizatorii trebuie sa scrie parola.Run il gasesti in start.

| TipulVerde a răspuns:

Pai ca sa iti intre direct fara sa mai selectezi tu, in teorie, ar trebui sa ai un singur utilizator si sa nu ai nicio parola la el. Eu asa stiu.

| Oanny a răspuns:

Ai putea sa incerci asta: Start-apesi pe imaginea de sus langa care scrie numele pus de tine la pc-dupa ce apesi pe imagine o sa-ti apara alte poze mai mici, ei bine nu ai treaba cu alea dai back(sus in colt stanga)-apoi dai la remove mi password-o sa-ti cera apoi sa pui parola dar nu scrii nimic ii dai direct remove.

| ionut_8886 a răspuns:

Lucian Gabriel a răspuns:
Da run(executare) si scrii CONTROL USERPASSWORDS2 si debifezi de acolo unde scrie ca utilizatorii trebuie sa scrie parola.Run il gasesti in start.
eu asa am raspuns mersi muuuuult