| sergiu2525 a întrebat:

Imi apare inainte sa deschid pc o casuta cu parola, in care nu e parola, dau enter si merge fara probleme, cum sterg acea casuta, adica sa nu mai apara cand deschid pc?

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Ai Welcome Screen dezactivat.
Il/Obig grin activezi din Control Panel.

Start-->Control Panel-->User Accounts-->(sau pana aici mai bine dadeai click pe start si apoi pe poza de sus, asta daca mergebig grin)-->Change the way users log on or off-->Apoi acolo trebuie sa ai bifate ambele chestii, in primul rand Use The Welcome Screen, dar si Fast User Switching, s-ar putea uneori sa-ti ceara niste chestii sa dezactivezi offline folders nu mai stiu exactbig grin-->vei face respectiva chestiehappy N-am avut niciodata probleme d-astea. Le-am intalnit la altii si ii scapam de asa cevabig grin

Daca nici asa, vezi ca poate ai instalat un protocol NetBios la placa de retea, te duci in Network Connections -->click dreapta pe placa de retea(de obicei "intitulata'" Local Area Connection) -->Properties-->Selectezi acea chestie de care ziceam netbios nu stiu cum, dai uninstallbig grin.

La Network Connections ajungi in mai multe moduri. Una e din Control Panel-->Network and Internet Connections-->Network Connections...
sau click dreapta pe pictograma/icon-ul My Network Places -->Properties.

Cam asta cred ca e problema ta.

2 răspunsuri:
| YepIsSuspended a răspuns:

Nu se poate sterge... e din windows

| udarz13_8810 a răspuns:

Si mie mi sa imtamplat trebuie sa iti reinstalezi windowsu'l