| bogdan324 a întrebat:

Cum pot sa pun jocurile pe card pe android? pentru ca atunci cand le instalez intra numai in memoria interna, am incercat sa bag jocurile pe card cu app2sd dar zicea ca nu am destul spatiu, dar am cardul de 8gb si nu am pus nimic pe el.Cum fac sa pun jocurile pe card?

3 răspunsuri:
| saidkique a răspuns:

Ce telefon ai? Cat spatiu liber ai pe card? Este telefonul root-at? Uite aici un eventual raspuns. http://www.jayceooi.com/......l-sd-card/ Trebuie, mai intai de toate sa iti root-ezi telefonul android pentru a putea face asta.

| bogdan324 explică (pentru saidkique):

Nu e telefon, e tableta, e un Nexus 7 si tot cardul este liber, si da, tableta e root-ata

| sleeky1532 a răspuns:

Link2sd-google play (nu pune launcher-ul si alte aplicatii folosite cu root sau o sa iti dea force close. Doar jocuri si aplicatii normale.