| andra4u a întrebat:

Cum pot sa scot controlul parental daca cel care mi l-a pus are cont de administrator cu parola? As putea sa aflu cumva parola de logare?

Răspuns Câştigător
| EuAli a răspuns:

Instaleaza un keylogger, parca asa se numea, nu-mi mai aduc aminte.Acesta va retine toate parolele introduse de pe calculator.Sau,daca vrei sa nu te amesteci prin spart parole, atunci poti s-o stergi, am vazut un tutorial:http://www.videotutorial.ro/? p=3235 Din pacate, SO(sistemul de operare)venit cu tutorialu in care a fost adaugat modulul de spart parole a fost sters.Sistemul de operare care sterge parole nu necesita instalare, se pune pe disc, USB. M-am uitat la rubrica de comentarii de la acel tutorial si am gasit un nou link de download catre acel sistem de operare, click aici : http://dl.dropbox.com/u/6147607/SlaxByAdrianToResetPassword.iso Odata stearsa parola de administrator, te duci in Control Panel\User Accounts and Family Safety\Parental Controls si te duci pe userul tau si de-acolo ii dai sa se dezactiveze Controlul Parental.

3 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Control parental banuiesc ca ai user pe calculator separat intra in safe mode intra in contul lui ca nu o sa iti ceara parola intri in control panel la sectiunea user account dai "remove password" si dai restart la pc.
Era sa uit intri in safe mode cu ajutorul tastei F8 daca nu iti intra asa scoate calculatorul din priza si apoi pornestel si o sa iti apara "start windows whit safe mode" si selectezi optiunea care am pus-o eu in ghilimele

| Missperfect a răspuns:

Hhahaaaahhaahhahhaha! cu asta te ocupi?

| astr0b0y a răspuns:

Salut! Incearca ce iti spun eu da fi foarte atent! Cand pornesti calculatorul (daca ai xp) iti apare acolo logoul de la xp si se incarca, oprestel repede de la prima liniuta dinaia si porneste-l iar si dai safe mode...intri in admin si iti faci de cap happy sper ca te-am ajutat happy