| Mytzyca a întrebat:

Cum pot sa sterg prietenii din lista de facebook si cum fac sa nu imi sterg contul ca ei sa nu ma mai aiba in lista lor. pls ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| RenataG a răspuns:

Pai.intri pe facebook si ai sus in dreapta ``Contul meu`` clik acolo si i ``editeaza prieteni`` clik si apoi prietenii sunt in stanga iar in dreapta sunt niste x-uri dai clik pe x-uri si gata stergi pe cine vrei din lista ta

8 răspunsuri:
| cristi2ever a răspuns:

Intri la prieteni -> Gestioneaza lista prieteni -> si la prieteni pe care vrei sa ii elimi da-i clic pe x

| killmesoftly a răspuns:

Pei intri in lista de prieteni, undeva in dreapta a editeaza prieteni, dai acolo si in dreptul fiecarui prieten iti apare un ''x'' si apesi pe el si gata

| micutsa19 a răspuns:

Intri la profilul tau=>prieteni=>editeaza prieteni de ud dai clic pe "X" din dreptul lor,iar ei automat nu te vor mai avea ca pr, deci nu e nevoie sa stergi contul, e foarte simplu baftawinking

| llliii a răspuns:

Pai...dai la profilul persoanei respective si sub prietenii lui adica sunb familie sau ma rog pe coloana aia jos in colt stanga iti apare ceva de genu scoate-l din lista si dai acolo si gata :d.

| ShyGirl a răspuns:

Dai la setari de confidentialitate, scrii numele celui pe care vrei sa l stergi, si dai blocae utilizator:p

| Anythamaria a răspuns:

Buna
dai "Edit friends".si apoi stergi pe oricine vrei din lista ta!happy

| Deea_2679 a răspuns:

Te duci pe profilul prietenului care vrei sa il stergi si vezi ca sub toti prietenii lui ai o optiune "scoate din lista de prieteni"

| Pascu_Gabi_1977 a răspuns:

Un cunoscut cu care nu sunt prietena pe facebook, le a dat la toti prieteni mei, cereri.cum as putea sa i scot din lista lui?