| Alex962 a întrebat:

Cum pot sa vad cati HZ am? (Am laptop)

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Click dreapta pe desktop -> Screen Resolution -> Advaced Settings -> Tabul "Monitor"
Acolo scrie rata de refresh a monitorului!

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Tu vrei sa aflii frecventa. Intri in my computer -> click dreapta in fereastra -> proprietati. Oricum nu conteaza frecventa cat conteaza nucleul. Un Pentium4 de 3 GHZ o sa fie mult mai prost ca un i3 de 2 GHZ de ex.

| Alex962 explică (pentru danutzu96):

De fapt doar HZ..sa vad cati hz am la monitor.nvm

| danutzu96 a răspuns (pentru Alex962):

Click dreapta pe desktop -> Screen Resolution -> Advaced Settings -> Tabul "Monitor"
Acolo scrie rata de refresh a monitorului!

| KanezuY a răspuns:

Uite aici un program free care iti arata mult mai multe de cat ai tu nevoie. Se numeste CPU-Z. Se instaleaza in 2 secunde.
http://download.cnet.com/CPU-Z/3000-2086_4-10050423.html?tag=mncol