| mg112mada a întrebat:

Cum pot transfera poze de pe telefon pe calculator? Adica,eu am conectat cablul de date si la mobil si la PC, dar apoi ce fac?

Răspuns Câştigător
| richarddawkins a răspuns:

1 prin card micro sd
2 cablu
3 blutus
4 uplod pe net si la descarci pe pc

1 răspuns:
| MnereaDarius a răspuns:

Computerul tau trebuie sa detecteze automat, daca un device nou a fost conectat, iar apoi va incerca sa gaseasca si sa instaleze drierele de dispozitiv necesare (desigur in masura in care telefonul are o optiune de genul "Stocare in masa", are incorporat card USB sau, computerul are instalata o aplicatie necesara transferului de fisiere [exemplu: Samsung PC Studio]).
Daca conditiile de mai sus sunt respectate, computerul tau va recunoaste cardul de memorie/telefonul in sine ca o unitate de stocare amovabila (un stick de exemplu) pe care tu vei putea copia, muta sau redenumi fisiere (va aparea in My Computer).