| Julyett a întrebat:

Cum pot vedea tv live pe ipad mini? Dar unde pot viziona filme? (Tot pe ipad) ofer fundă

6 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Din cate stiu nu poti vedea TV live, iti trebuie abonament la o firma sa vezi pe calculator sau altele.De altfel nu poti vedea fara cablu (decat prin ceva abonamente foarte scumpe pe net,si atunci le vezi pe siteu postului nu ca la tv, si nu poti vedea filmele asa, pentru ca posturile de tv pot da online doar programe pentru care au licenta, iar pentru filme nu au). Prin cablu cand iti faci abonament iti da un fel de stick care se baga in USB si la celalalt capat are o mufa rotunda ca la tv unde bagi un cablu tv si cu sticku ala iti vin si programul cu care sa te uiti la posturi, si te poti uita la toate posturile fara sa le istalezi. Daca bine stiu unele stickuri au si o mini antena prin care poti prinde (ca si cu unele TV mai vechiutze) posturi tv cu antena dar e foarte greu de prins i de celel mai multe ori chiar si cel mai bun semnal o sa aiba purici.De altfel posturile care le prnzi cu antena sunt foarte putine.Eu doar vreo 2-3 posturi, gen protv.

Sper ca te-am ajutat tongue
Ceau :* :* :*

| WhiteLore a răspuns:

Va dati mare ca aveti iPad si nici nu stiti sal foloiti

| Julyett explică (pentru WhiteLore):

Pur si simplu am nevoie de niște programe sau aplicații pentru așa ceva. Daca tot zici ca ma dau mare si nu stiu sa-l folosesc ajuta-ma tu ca esti mai desteapta decât mine.

| WhiteLore a răspuns (pentru Julyett):

Pai iti instalezi un program....de ex: Live tv

| Julyett explică (pentru WhiteLore):

Da,îți multumesc foarte mult.

| WhiteLore a răspuns (pentru Julyett):

Cu placere