| pierduta a întrebat:

Cum poti raporta un clip de pe youtube pentru a fi sters? Este suficient un singur raport? Care este procedura? Exista sanse ca clipul sa fie sters?

1 răspuns:
| RareşTPUro a răspuns:

Un clip pe YouTube poate fi sters doar in cazul in care chiar nu respecta standardele comunitatii. Adica daca este de tip nuditate/sexual sau promovare la droguri, sau promovare la violenta grava. Dar acest lucru se poate doar in cazul in care mai multe persoane raporteaza clipul respectiv. Daca raporteaza doar 2-3 persoane, clipul respectiv, atunci nu se poate lua la considerare raportul fiindca cei de la YouTube considera ca iti pui prietenii sa raporteze clipul.