| HorrorMask a întrebat:

Cum poti sa mentii pc-ul sa nu se strice nu stiu cati ani.Dau funda la cine imi spune.

Răspuns Câştigător
| Helly1226 a răspuns:

Il cureti de praf cel putin o data la 2 luni. Altceva nu prea ai ce sa faci. Cu cat temperatura componentelor este mai scazuta cu atat durata de viata a acestora este mai mare.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai la intervale de timp(jumatate/1 an trebuie curatat de praf, verificate daca ventialtoarele functioneaza in mod corespunzator etc.). Trebuie ca in momentul in care e configurat, sursa sa fie de calitate. De asemenea, e recomandata si o priza cu protectii. Plus ca depinde si cat de mult e folosit. Daca il tii 24/24, logic, o sa cedeze...

| AdrenalinTm a răspuns:

Eu am un laptop 24/24 ore aprins de aproximativ un an jumate laughing ii adaugi culere sunt si silentioase acuma iti faci si un back up dupa ce ai instalat windowsu cu drivere programe ce vrei u ii faci defragmentare la hard saptamanal cu toate ca windows 7, 8 face asta automat il mai cureti cand ai timp si o priza cu siguranta scazi puterea procesorului la 90% si te tina cam 3-4 invazii DE TEHNOLOGIE noi

| maxb a răspuns:

Curatarea de praf o data la 6 luni, schimbarea pastei termoconductoare o data la 6 luni.