| tteo91 a întrebat:

Cum recuperez un cont de mess, cand vreau sa intru pe mail, imi zice `Your Yahoo! account has been de-activated
Your Yahoo! account has been inactive for an extended period of time and is being recycled. If you need a new account, please sign up for a new one.`
pai si daca nu l-am mai folosit de mult ce, acum nu mai am cum sa il folosesc din nou?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai ai cum sa il folosesti pe ala. Trebuie sa iti faci altul.

https://help.yahoo.com/......?/kb/index

Teoretic se poate sa fie iar disponibil dupa o perioada si te poti inscrie ca sa te anunte aia de la Yahoo, dar sunt slabe sanse sa se intample chestia asta.

https://help.yahoo.com/......?/kb/index

Răspuns utilizator avertizat
| swty89 a răspuns:

De -a cea este dezactivat ca nu la mai folosit dupa 3-4 luni, pot sa-l recuperezi urmand urmatori pasii.

I can't access my account
Help

What problem are you having with your Yahoo! account?

I have a problem with my password
I forgot my Yahoo! ID
My account may have been compromised

selectezi prima optiune

si acolo cand introduci idiul trebuie sa raspunzi la cele 2 intrebari secrete si pui alta parola, asa am patit si eu.

| tteo91 explică (pentru swty89):

Nu l-am mai folosit dupa 3 ani, nu 3 luni laughing) da de ce daca nu il mai folosesc un timp, de ce sa il dezactiveze ca nu inteleg.