| GeoGeo6566 a întrebat:

Cum rezolv un blue screen cu numele kernel stack impage error? De curand mi-am cumparat o placa video si de atunci face asa. Funda

Răspuns Câştigător
| itextrat a răspuns:

Dezinstaleaza driverele vechi ale placii video anterioare, da restart si apoi instaleaza driverele pentru placa noua. Nu e nevoie sa reinstalezi Windows-ul pentru asta.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Trebuie reinstalat Windows-ul pentru a se re-configura sistemul cu noul hardware. Windows=driver pentru orice cuplezi la pc. Driverii pentru placa video îi găsești în Automatic updates/important Updates, sau la build-urile mai vechi în Optionals Updates.
Atenție!
NU trata Windwos 7 sau mai nou ca pe Xp, că NU ESTE Xp.Acesta se poate folosi legal până la 120 de zile cu slmgr/rearm din cmd, iar trial-urile le poți stopa cu time sopper(nu încurajez asta, dar e o soluție semi-legală, la fel cum e cu remouve wat-ul).
Succes

| GeoGeo6566 explică:

O sa incerc varianta lui itextart, apoi mai vedem