| TommyAndrei78 a întrebat:

Cum rezolva asta "Use the command "Properties" in Windows Explorer to unlock the file", am o problema in photoshop cand vreau sa deschid un fisier si-mi zice ca este blocat

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Fișierul e probabil read-only. Clic dreapta în explorer > properties și de acolo debifezi la read-only, apoy OK sau apply + OK.

| TommyAndrei78 explică (pentru mihai69):

Nu este sad

| mihai69 a răspuns (pentru TommyAndrei78):

Mai e o variantă: fișierul nu îți aparține ( e creat de alt user) și / sau e într-un folder unde nu ai drepturi de editare / scriere / ștergere.
Crează tu un folder „teste" în rădăcina lui C: și copiază fișierul acolo. Dacă tot nu vrea, deschide-l ca „Admin".