| Marya_Mary_Marya_2000 a întrebat:

Cum sa descarc poze de pe telefon( Huawei y360) pe laptop? raspunsul cat mai explicit ..repede va rog... vreau prin cablu de date dar nu stiu.

1 răspuns:
| Zaygon a răspuns:

Il conectezi pur si simplu prin usb la laptop. O sa isi descarce driverele necesare automat laptopul(asta dac anul e o rajnita cu xp sau vista) si pe ecranul la telefon o sa iti para ca e conectat la pc si te intreaba ce vrei sa faci cu el si alegi stocare in masa sau ceva de genu. O sa iti para in my computer o partitie noua care e telefonul(exact ca un stick) si intri in ea si iti cauti pozele(pozele facute cu camera sunt un folderul DCIM iar restul prin folderele de aplicatii).
Daca nu stii cu cablu sau nu merge foloseste air droid. Ai toate detaliile aici pentru airdroid: http://web.airdroid.com/
In mare cu aplicatia asta e asa:
- iti faci cont pe site;
- te loghezi pe cont;
- iti descarci aplicatia de mobil air droid;
- te loghezi in ea cu acelasi cont cu care esti pe site si o sa ai acces la tot sistemul de fisiere, galerie, muzica, etc;
OBS. Sa fie laptopul si telefonul conectate la acelasi wifi.