| Trollerul a întrebat:

Cum sa fac pc-ul sa nu se mai aprinda cu Chkdsk utility?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Când îl porneşti începe cu Chkdsk utility ( verifică integritatea discului ) deoarece nu l-ai închis corect, bănuiesc...

| Tagaso a răspuns:

Clic pe butonul Start caută Run, tastezi msconfig, sus clic pe boot, spune ce arată, ce e bifat?

| Trollerul explică (pentru Tagaso):

Http://i.imgur.com/enTaw.png asta imi arata :|... pe ce apas?

| Tagaso a răspuns (pentru Trollerul):

Mută mai sus pe default=multi(0)...

| Trollerul explică (pentru Tagaso):

Nu prea ne intelegem asa straight face, nu imi dai un id te rog ca sa putem sa ne intelegem?

| Tagaso a răspuns (pentru Trollerul):

Ai erori pe hard, windows încearcă să le repare la restart, e un program HDDRegenerator care te poate ajuta, îl scrii pe disc în format Iso, bootezi de pe el.(id am de Gmail)

| Tagaso a răspuns:

Tot cu "msconfig"la General să fie bifat Selectiv Startup