| Ground09 a întrebat:

Imi apare mereu o eroare cu "spi.exe-corrupt file" unde ma pune sa rulez chkdsk utility. Cum pot rula asa ceva? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Ai un virus prietene. Cauta un antivirus serios si scapa de programele de rahat gen anti-mallware pe care le ai instalate. Incearca si o curatare de registri cu ccleaner.

| Ground09 explică (pentru Gas):

Cum adica curatare de registru? Eu stiu ca ccleaner e facut ca sa-ti mai elibereze din spatiul de pe hard. Antivirus am Microsoft security essentials, antivirus pe care-l consider destul de bun. Voi da o scanare completa cu el sa vad daca rezolv ceva.

| Gas a răspuns (pentru Ground09):

Cclean nu elibereaza decat fisierele "junk" si curata registri nu-ti elibereaza spatiu pe HDD. Iar Microsoft security = 0. Incearca Avast ca si antivirus gratuit si destul de ok.

| K0sti a răspuns (pentru Ground09):

Microsoft security essentials = o prostie!
NU folosi porcaria aia de ccleaner!

| gelu1970 a răspuns:

Chkdsk e o optiune de reparare a sistemului operativ windows xp. iti trebuie un cd de xp