| Mankind31 a întrebat:

Cum sa imi sterg virusii din pc? am antivirus dar degeaba.si windows-ul nu stiu cum sa il instalez

9 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu ai antivirus, daca aveai, nu aveai virusi...
Daca nu stii, invata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boot-time scan. Astfel virusii nu-s activi si poti sa-ti faci treaba, dar va dura...

| Iunix a răspuns:

AI nevoie de un antivirus, din câte am văzut eu, pe mai multe site-uri cei mai buni antiviruși sunt : Avast, Bitdefender și AVG.

| Mankind31 explică (pentru Iunix):

Am bitdefender.dar degeaba

| Iunix a răspuns (pentru Mankind31):

Atunci i-ați Avast și rulează toate tipurile de scanare ( ai mai multe tipuri de scanare, scanare rapidă, scanare completă, scanare la bootare )

| Mankind31 explică (pentru Iunix):

Cum instalez windows 8.1 daca e piratat?

| DanteDMC a răspuns:

Ca să-ţi elimini viruşii pe care i-ai acumulat în PC, ar trebui să reinstalezi windows-ul, dar cum tu nu ştii, ar fi bine dacă ai chema pe cineva să facă acest lucru. Dacă nu pe Youtube sunt o sumă de tutoriale cum să instalezi un windows corect.

| CarTooNXD a răspuns:

Daca nu esti gamer incearca alternative pentru windows.
Incearca LinuxMint. E super usor, frumos, curat.
Nu vei mai vedea virusi de pe win in pc.

| Alex46537 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti reinstalezi sistemul de operare. Daca nu sti. uite-te pe internet si vei afla...sau daca nu.du-l la un specialist in domeniu