| WeAreSmart a întrebat:

Cum sa scap de asa zisul virus de reclama "webalta"?
am incercat si in setari si in proprietatile brows-elui si in regedit am sters tot ce-i legat de webalta si tot imi apare pe prima pagina acest site. In programe nu am gasit toolbar-ul webalta, nu stiu ce sa mai fac.

4 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Asta ai incercat: http://blog.teesupport.com/......p-by-step/
In setarile browser-ului schimbi la home page. Descarca si Malwarebytes Anti-Malware si fa o scanare full a sistemului.

| pozeanimate a răspuns:

Tu esti acela care ai mai scris cu webalta nu?
nu este virus, dar este reclama unui site foarte insistent
nu te-a ajutat ceia ce am propus eu?
lasa un id in privat sau aici sa vedem ce "virus" e ala asa rau de nu poti scapa de el happy

| WeAreSmart explică (pentru pozeanimate):

Ti-am trimis mesaj cu ID-ul si parola mea de la TeamViewer

Răspuns utilizator avertizat