| brunettu10 a întrebat:

Cum se face reglarea carburatorului la dacia 1310? cuiuil pontou consuma cam mult si am inzeles ca ar trebui sa schimb un jiglor care nu inchide? ceva cu bila... aa si app fara raspunsui idioate...

3 răspunsuri:
| Reparatoru a răspuns:

Imagini pentru reglaj carburator dacia 1310 incearca aici poate te ajuta cu ceva,dar totusi cere si ajutorul unui meserias, ca o sa-ti toace nervi daca nu reusesti.ok, bafta si spor la lucru

| brunettu10 explică (pentru onasis1961):

Foarte frumos proiectul ala... si mersi de rasp am reusit sa ii fac un mers rotund daciei.a durat 1 ora... problema e ca eu folosesc gazolina si motorul trebuie sa ruleze 2 3 km pentru ca sa se poate incalzii alfel nu tzin relantiul happy