| CosminSM a întrebat:

Cum se manifesta bootleneck-ul?

9 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Salontanul):

Lenea e mare.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Salontanul):

Nu m-am referit la tine sa nu intelegi gresit big grin. Ma refeream la cel cu intrebarea big grinbig grin

| Salontanul a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Stiu, stiu! Am inteles!

Alte răspunsuri
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii zice bottleneck nu bootleneck si intro explicatie mai rudimentara inseamna veriga slaba intr un sistem. Cea care ingreuneaza cel mai mult sistemul

| Ssssmokin a răspuns:

Spre exemplu ai un Tico si vrei sa ii pui motor sport sa il iei pe prietenul ala al tau cu BMW. Mergeti amandoi pe autostrada si faceti liniuta insa dupa ce l-ai depasit pe tovarasul cu BMW, la 240 km/h, vezi ca se ti se dezmembreaza masina. Adica caroseria nu este facuta sa reziste la 240 de km/h laughing. Nu stiu daca ii cel mai bun exemplu dar no.
Daca ai un procesor Intel celeron G530 si o placa video GTX 980. Desigur ca procesorul nu va putea ajuta placa video si o va limita.

| Maria_Marga_1955 a răspuns:

Tableta Canox PC 755 N pe care o am, merge foarte greu si se incarca foarte greu!
Ce pot sa fac?