| Emitzanu2002 a întrebat:

Cum se schimba cablurile unui sistem audio, boxe? cu unele noi

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Cum bagi un elefant in frigider din trei miscari/? Deschizi frigiderul bagi elefantul si inchizi frigiderul....Asa faci si tu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Paresupune m ca ai boxe noi cu cleme unde vin prinse firele, nu/ Sau ai boxe mai vechi in care cablurile vin lipite cu pistolul de lipit? Daca boxele au cleme, o clemă rosie si una neagra, clema roșie este plusul, si clema neagră este minusul, tu la cabluri ai două culori rosu si negru nu? Deci cablul rosu il introduci in clema rosie si cablul negru in clema neagra, acelali lucru il faci in spatele sistemului sau statiei audio unde conectezi firele tii cont de culori, daca ai cabluri intr-o singura culoare, gri, alb sau negru, atunci cablul din dreapta este plus asa il pui si in spatele boxei, clema dreaptă plus clema stingă minus, daca inversezi polaritatile plus cu minus arzi finalii din sistem sau statie ce ai tu acolo.Succes.

| CPAElites a răspuns:

Aici gasesti orice vrei : http://www.mivarom.ro/......eo-c-39_83

| Killa3463 a răspuns:

Le scoti pe cele vechi si le bagi pe cele noi!

| Alex177 a răspuns (pentru Killa3463):

Cel mai Raspuns Smecher laughing)))

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Killa3463):

Ce te costa sa il indrumi cum sa le pună, ca de aceea a intrebat, nu sa l i ei tu la misto, dar se vede ca nici tu nu stii nimic, decat batjocură.