| byby66 a întrebat:

Cum se sterge un prieten de pe facebook?

Răspuns Câştigător
| Andreeaツ a răspuns:

Apesi pe butonul CONTUL MEU din dreapta sus, si acolo apar mai multe titluri dintre care unul Editare prieteni. Dai clik pe el si iti apar toti priteni. Daca vrei sa stergi unul dintre ei apesi pe X-ul din dreptul lor (daca nu iti apar prietenii vezi ca este un buton sub PRIETENI pe care scrie Interactiuni recente).
Sper ca te-am ajutat happy
Pa o

10 răspunsuri:
| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Dai sus in dreapta la contul meu apoi la editeaza prieteni si iti apar prietenii si daca vrei sa ii stergi apesi pe x-ul din dreapta lor

| Muhteşem a răspuns:

Intri pe pagina prietenului pe care vrei sa-l stergi din lista, dupa poza de la avatar este lista de prieteni si dupa aceea este scris''Scoate din lista de prieteni'' dai clik acolo si Ok.Succes

| ellaella13 a răspuns:

Dai la profilul lui, si jos dupa ce scrie familia sau prietenii, sunt niste optiuni.dai la scoate din lista de prieteni, si iti apare o intrebare gen"se elimina x din lista de prieteni" si dai iar scoate din lista de prieteni. sper ca am fost de ajutor FUNDA?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! procedezi astfel: apesi pe profilul prietenului dupa care mergi cu mousul in jos(su poza prietenului) cauta bine(putin mai jos) este scris"scoate din lista de prieteni"... apesi acolo!

| Silvya18 a răspuns:

Apeshi ''Prieteni'' si sus in coltzul drept este editare prieteni si apoi linga numele fiecarui prieten apare o cruciulitza si apeshi pe ea... funda?

| Andra1024 a răspuns:

Intri pe pagina prietenului respectiv de facebook si in partea stanga este lista lui de prieteni.Mai jos de lista de prieteni scrie asa:Sugerează-i prieteni
Scoate din lista de prieteni
Distribuie profil
Denunță/blochează această persoană.Tu alegi SCOATE DIN LISTA DE PRIETENI si dai clic iar pe scoate din lista de prieteni. Sper ca te-am ajutat si merit fundita.

| FacebookManiac a răspuns:

Buna!
Da-i click pe profilul prietenului, sub lista lui de prieteni(care este in stanga) este o optiune"scote din lista de prieteni"dai click si ai scapat! Nu mai sunteti prietenisad!
PaPa!

| Diana_7718 a răspuns:

Dupa ce ai intrat pe facebook si dai click pe profilul tau, dai click pe "Friends" (sub poza ta de profil) si dupa ce s-a deschis pagina cu prietenii, apesi pe butonul din colt dreapta sus "Edit Friends" si incepi sa apesi pe X la fiecare prieten care vrei sa fie sters. Ai reusit? big grin

| Katy_2499 a răspuns:

Dai la Account, Edit friends si ii cauti numele in lista de prieteni apoi dai Delete friend

| Marioana a răspuns:

Intri pe profilul prietenu'lui si in stanga jos scrie "scoate din lista de prieteni" dai acolo si l-ai stersbig grin